Vyberte stránku

Vícejazyčné webstránky

Tvorba webových stránek ve více jazycích. Expandujte s námi na nové trhy, získejte zákazníky iv zahraničí.

Z

Dodáme moderní technické řešení

Přepínač jazyků, lehké přidávání překladů, vícejazyčné menu, vícejazyčné SEO, možnost přidat samostatný účet pro překladatele.

Z

Poradíme v detailech

Jak začít? Přeložit stránku na slovenské .cz doméně, nebo si pořídit .com? Na co si dávat pozor? Jak je to se SEO a zobrazí Vás Google i zahraničí?

Z

Nejprve plánujeme

Při tvorbě nové nebo předělávání staré vícejazyčné stránky je důležité naplánovat, jak budou zahraniční klienti ke stránce přistupovat. Podle toho se zvolí nastavení jako výchozí jazyk, URL parametry, jazyk přepínače jazyků, zda je vhodné zobrazovat vlajky, co se stane když chybí překlad pro konkrétní stránku a co se tehdy zobrazí v menu, a mnoho jiného.

Z

Výběr správné domény

Pokud vaše firma potřebuje cílit na mezinárodní trhy, je třeba opatřit kromě .cz domény i generickou doménu jako např. .com, která není vázána na konkrétní lokalitu.

více informací

Generická doména, např. .com, se v Google Search Console nezaregistruje na konkrétní zemi. Doména .cz je automaticky přiřazena Česku a nedá se to změnit. Doména .com není přiřazena ke krajině. Slovenská doména se později přesměruje na Slovenské verzi generické example.com/cz nebo zůstane samostatně fungovat. Víme pro Vás zaregistrovat více než 800 doménových koncovek.

Z

SEO a vícejazyčné stránky

Web stránky děláme v redakčním systému WordPress s modulem WPML WordPress Multilingual, který má i rozšíření pro mezinárodní SEO.

Z

Jednoduchá tvorba a úpravy obsahu

Stránky upravujete v grafickém editoru Divi, který Vám umožní bez znalostí programování upravovat obsah na plně grafických stránkách. Překlad podstránky se vytvoří jedním kliknutím, zkopíruje obsah z původního jazyka a můžete vkládat přeložené texty.

Z

Uživatelský účet pro překladatele

Při vytváření nového uživatelského účtu je možné zvolit roli „překladatel“, tento uživatel bude mít přístup pouze k překládání stránky. Na textech stránky mohou pracovat více uživatelů najednou, např. Váš marketing spolu s překladatelem.

Z

Rychlost načítání stránky a hosting

Naše servery mají dobrou mezinárodní konektivitu 1 – 10Gbps a garantují rychlé načítání kdekoli v Evropě. Pro lepší konektivitu i do USA, Kanady, Asie, Austrálie a Jižní Ameriky Vám můžeme dodatečně nastavit CDN, kde obrázky a videa na stránce budou načteny ze serveru nejblíže k Vašemu klientovi.

Jak Vám pomůžeme při tvorbě vícejazyčné webové stránky?

Poradíme Vám

Jak vícejazyčnou stránku správně strukturovat a jak pracovat s vícejazyčným menu. Co je lepší pro Vaši konkrétní situaci, cz.examle.com nebo example.com/cz nebo každá doména zvlášť? Jak nastavit stránku pro více jazyků? WPML pro WordPress je robustní software, který má několik stovek nastavení, za roky praxe známe všechny a pomůžeme učinit ta správná rozhodnutí. Jak nastavit přepínač jazyků? Je rozdíl, zda se bude zobrazovat v přepínači jazyk přeložen v původním jazyce, v překladu nebo obojí. Jak Google posílá na Váš vícejazyčný web návštěvníky a zda se zobrazuje v Google vyhledávačích pro jiné země.

Dobré vědět

Vlajky je vhodné přidat do přepínače jazyků jen v určitých případech. Např. pokud je Vaše stránka cílená pro Německo, tak německá zástava je OK, ale pokud chcete cílit němčinu jako jazyk, tak se vlajka nehodí, protože německy se mluví také např. v Rakousku a Švýcarsku a je to nevhodné.